29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Amatör telsizcilik, ülkelerin gelişmişlik göstergelerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Nitekim gelişmiş ülkelerde medeni insanların doğal bir iletişim hakkı olarak henüz çocuk denecek yaşta başlanan, teknik bilgi ve becerinin uygulama sahası olarak da okullarda öğretilerek teşvik edilen bir alan iken; ne acıdır ki bazı ülkelerde insani bir hak değil, bir lükstür. Her ne kadar ulusal operatör sayımız halen görece az olsa da ne mutlu ki bizler de, kendi topraklarında egemen bir büyük milletin çocukları olarak, bu özgürlüğü yaşayabiliyor ve Türk ulusal çağrı işaretini tüm dünyaya duyurabiliyoruz.

Gelin, kendi kendini yöneten bir ülke oluşumuzun yıl dönümünü, bugün sahip olduğumuz bu ve dahası nice özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Cumhuriyet'in yaş gününü, bizlere yakışır şekilde yine havada kutlayalım: 29 Ekim 2020, Perşembe günü saat 19:23'te Elmadağ merkezli RV54 rölesi üzerinden gerçekleştireceğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Telsiz Özel Çevriminde buluşalım.

Çevrimimiz simgesel olarak saat 19:23'te TRAC Ankara Şube Başkanımız TB2MZM Barış YILDIRIM tarafından başlatılacak olup, katılıma bağlı olarak süresiz devam edecektir. YM2KT-R Echolink bağlantısı üzerinden de katılımın mümkün olacağı çevrime tüm amatör telsizciler davetlidirler.

Etkinlik sayfası için TIKLAYINIZ