TRAC Ankara Sivil Savunma Günü, 2020 faaliyeti

28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan Gazi Şahin Anadolu Lisesi'nde, farkındalık amaçlı eğitsel bir tatbikat düzenlendi. Tatbikat çerçevesinde sivil savunma, afet hâlinde bina tahliyesi ve telsiz ile iletişim konuları uygulamalı olarak ele alındı.

Kısa dalga telsiz başında gerçekleştirilen uygulamada ise Tekirdağ, Trabzon, Konya ve Manisa'daki amatör telsizciler ile irtibat sağlandı. Telsiz üzerinden sağlanan iletişim, gençlerimizin hayli ilgilerini çekti.

Kendisi de TRAC Ankara üyesi bir amatör telsizci olan Okul Müdürü öğretmenimiz Sn. Ömer Faruk ÇAKIRAHMETOĞLU (TA2AFC) ve TRAC Ankara Şube Başkanı Sn. Barış YILDIRIM (TB2MZM) öncülüğünde başarıyla gerçekleştirilen etkinliğe, yine TRAC Ankara üyesi amatör telsizcilerimiz M. Gürkan MERİÇERİ (TA2MGM), İsmet İLHAN (TA2ILN), Tansu ÜSTÜNTAŞ (TB2FUT), Beste BİLEN (TA2NGB), Kazım BAŞAR (TA2MKB), Orçun YILMAZ (TA2IYW) ve Fatih ÇALTI (TA2UFW) da gönüllü olarak katılarak destek verdiler. Etkinliğin gerçeleştirilmesini sağlayan tüm dostlarımıza teşekkürü borç biliriz.